Geschiedenis

Stichtende leden van Voor Kruis en Beeld vzw, die ook bestuursleden werden, waren:

  • E.H. Alfons Zech, pastoor-deken van de Onze-Lieve-Vrouwekerk van Antwerpen;
  • Petrus Bartholomeeussen, ere-ondervoorzitter van de rechtbank van eerste aanleg van Antwerpen;
  • Alfons Cols, ere-notaris;
  • Georges de Cock de Rameyen, zonder beroep;
  • ridder Jules de Mahieu, ere-advocaat;
  • Jozef-AndrĂ© De Weerdt, ere-notaris;
  • Jan Dierckxsens, vrederechter van het kanton Borgerhout;
  • Jozef-Frans De Winter, erevoorzitter van de rechtbank van eerste aanleg van Antwerpen;
  • Fernand Emile Istas, notaris;
  • kanunnik Floris Prims, stadsarchivaris;
  • August Thyssen, pastoor van Sint-Joriskerk;
  • August Van Spilbeeck, vrederechter van het tweede kanton van Antwerpen.

["Bijlage aan het Belgisch Staatsblad", nr. 10 van 19 januari 1935, nr. 49].

 

Respectievelijke voorzitters waren de heren:

  • Josef-Frans De Winter (1935- )
  • Fernand Istas (1951)
  • Norbert Cardon de Lichtbuer (12/03/1952 - 28/10/1954)
  • Julien Stoelen (10/03/1955 - 26/09/1972)
  • AndrĂ© Cardon de Lichtbuer (20/06/1973 - 24/03/1977)
  • Georges (Joris) Arts (16/03/1978- 5/03/1990)
  • Guy Deckers (11/03/1992 - 3/03/1997)
  • Etienne Van Caster (30/03/1998 - 3/03/2014)

De opgegeven data zijn niet deze van de aanstelling als voorzitter, maar slaan op het eerste en laatste vergaderingverslag waarin de persoon als voorzitter fungeerde. Gegevens van voor 1952 ontbreken.

.